طراحی داخلی

با توجه به روتین زندگی ما چندین ساعت از روز را در فضای داخل ساختمان میگذرونیم تقریبا چیزی حدود 15 ساعت که این تاثیر خیلی زیادی در روحیه و سلامتی ما دارد…
وظیفه ی یک طراح داخلی بررسی نیازها ،روحیه،خواسته ها و شرایط کارفرماست یعنی منحصربفرد برای هرکس.پس یک طراح باید نیاز های کارفرما را با شرایط موجودی که فضا دارد تطبیق دهد و بهترین طرح را از لحاظ حرارتی،روشنایی،صوتی،بصری و…بدست بیاورد.

بطور خلاصه 4 مورد نقش اصلی را در روند طراحی داخلی دارند:
1-چیدمان: یعنی تعیین موقعیت هر چیزی مثل فضاهای مختلف تجهیزات و مبلمان و…
2-مبلمان:مبلمانی که انتخاب میشوند باید به کارکرد فضا کمک کنن
3-راحتی و ارگونومی:از دو جهت بررسی میشه یکی از لحاظ زیبایی مثل عطر و رنگ  و…و یکی از لحاظ دسترسی و استفاده از فن آوری ها یا استراتژی های بالقوه برای بهبود زندگی ساکنین
4-متریال و پوشش ها:انتخاب متریال به چند عامل بستگی داره: زیبایی،کاربرد،بودجه،طول عمرمفیدش،قابلیت بازیافت،خصوصیات بهداشتی و خیلی موارد دیگر..

سوالات متداول شما

باید دقت کرد که طراحی داخلی با دکوراسیون فرق دارد دکوراسیون جزئی از طراحی داخلی میباشد و طراح داخلی علاوه بر دکوراسیون خیلی کارهای مهم دیگر هم انجام میدهد.

اولین کاری که یک طراح داخلی انجام میدهد بررسی نیازها،روحیه ، خواسته ها و شرایط کارفرماست.یعنی فضای طراحی شده مختص شماست و همگانی نیست.

یک طراح داخلی باید بهترین طرح را از لحاظ حرارتی روشنایی،صوتی،بصری و …و صدالبته دکوراسیون را با توجه به نیاز کارفرما بدست بیاورد، چیدمان ،مبلمان،راحتی و ارگونومی،متریال و پوشش ها از اصلی ترین مواردی است که یک طراح داخلی باید به ان توجه کند

پیشنهاد عالی برای شما

شرکت معماری هیواد هنر با ارائه مشاوره تخصصی و رایگان به شما و همچنین بازدید حضوری در صورت لزوم برای بررسی مواردی که در فوق ذکر شد و پتانسیل هایی اجرایی که خانه شما دارد به شما کمک کرده تا بهترین خدمات را با توجه به نیاز ها و خواسته های خود از ما دریافت کنید.